Szczegółowy program VII Ogólnopolskiego Szkolenia Służb Utrzymania Ruchu 2018:

BLOK I

Bądź o krok przed awarią – prewencyjne utrzymanie ruchu fundamentem nowoczesnej produkcji


Czy ponad połowa Twojego czasu pracy związana jest z usuwaniem bieżących awarii na produkcji? Czy plany po raz kolejny zostają przesunięte, bo zawsze znajdują się ważniejsze rzeczy do zrobienia? Jak wyrwać się z pętli biegania od awarii do awarii i zacząć wreszcie realizować strategię prewencyjnego utrzymania ruchu w firmie?
  • W jaki sposób analizować ryzyko awarii, aby docierać do najbardziej istotnych przyczyn źródłowych problemów w firmie?
  • Ishikawa, 5 Why, Raport A3… – jak stwierdzić, które narzędzie do analizy przyczyn źródłowych problemów będzie dla nas najlepsze?
  • Plany prewencyjne podstawą stabilnych procesów produkcyjnych – w jaki sposób je opracować i skutecznie wdrożyć w życie? Metody pomiarów i weryfikacji działań prewencyjnych.
  • Jak zaplanować budżet na działania prewencyjne? W jaki sposób przekonać zarząd do inwestycji w prewencyjne utrzymanie ruchu?
  • Czy dział UR generuje tylko koszty? Dosyć powtarzania tego mitu! Skuteczne metody raportowania rozwiązanych problemów.

BLOK II

Reliability Centered Maintenance – Utrzymanie Ruchu zorientowane na niezawodność


Czy każdy element techniki w naszej firmie jest tak samo ważny z punktu widzenia niezawodności? Jak ocenić, które części naszej infrastruktury technicznej wymagają szczególnej uwagi? Jak określić krytyczność parku maszynowego i skutecznie zaplanować działania nakierowane na utrzymanie niezawodności?
  • Jak zaprojektować działania mające na celu ciągłe utrzymanie niezawodności w zgodzie z RCM?
  • Czy strategię RCM należy stosować do wszystkich elementów naszego systemu? Jak przeprowadzić właściwą analizę krytyczności w oparciu o dostępne dane?
  • W jaki sposób identyfikować i klasyfikować awarie mające krytyczny wpływ na działanie systemu?
  • Jakie narzędzia do oceny skutków awarii należy stosować? FMEA, FMECA, RBI…?

BLOK III

Warto rozmawiać – skuteczne sposoby komunikacji z działem produkcji


Gdzie leży granica odpowiedzialności za park maszynowy? Kto i w jaki sposób ją ustala? Jakie problemy wynikają z niejasnego określenia tej granicy? Coraz bardziej skomplikowane procesy wymuszają współpracę wielu specjalistów z różnych obszarów. Czy ta współpraca zawsze jest taka, jak nam się marzy?
  • Demokracja czy monarchia? A może żadne z powyższych? Jaką formę zarządzania przyjąć dla zespołów pracujących przy naszych procesach, aby skutecznie delegować zadania i realizować strategię?
  • Jak zaprojektować strukturę organizacyjną sprzyjającą rozwojowi autonomicznych zespołów UR-Produkcja?
  • Kto i kiedy ma wykonywać prewencję skoro maszyny ciągle pracują? Odwieczny konflikt na linii UR-Produkcja – jak nim zarządzać w oparciu o dostępne dane?
  • Wspólne wskaźniki KPI dla UR i Produkcji – czy to możliwe? Jak opracować system sprzyjający poprawie produktywności zakładu?
  • Czy przeglądy są konieczne? W jaki sposób zmniejszyć ilość pracy mechaników zachowując przy tym określony poziom niezawodności.

BLOK IV

Autonomia, relacje, kompetencje – jak budować zaangażowanie w środowisku pracy


Średnie wynagrodzenie w działach technicznych w ostatnich latach wzrosło o ponad 23%. Jak przyciągnąć wartościowych kandydatów? Co zrobić, żeby zostali na dłużej? Jak wyzwolić ukryty potencjał i rozwijać talenty w naszym zespole?
  • Czy ścieżka kariery w dziale UR może być fascynująca? Co zrobić, żeby ludzie zostawali z nami na długo? Sposoby zmniejszania rotacji pracowników w dziale UR.
  • „U nas to nie zadziała…” – czyli w jaki sposób podejść do skutecznej transformacji obszaru UR na proaktywny i zorientowany na realizację celów?
  • Jak dobrać odpowiednie wskaźniki KPI oraz system do ich zbierania dla swojego działu UR? Sprawdzone metody pomiaru efektywności działu UR.
  • Jak zaprojektować skuteczny Dashboard do komunikacji w dziale UR tak, aby każdy wiedział za co odpowiada?
  • Różnice pokoleniowe – dziś widoczne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jak skutecznie wykorzystać je na naszą korzyść budując zaangażowany zespół?
  • Elementy grywalizacji w dziale utrzymania ruchu, czy to możliwe? Jak zwiększyć produktywność i zaangażowanie zespołów UR.

BLOK V

Rola TPM w dobie Przemysłu 4.0


Pierwszy masowo produkowany smartfon (Iphone) miał premierę w roku 2007. Dzisiaj, po 11 latach od premiery, ciężko znaleźć osobę, która nie posiada przy sobie małego dotykowego komputera. Tempo rozwoju technologii z pewnością nie zwolni. Czy jesteśmy przygotowani, by za nim nadążyć?
  • Czy Total Productive Maintenance w klasycznym ujęciu będzie miał miejsce w Przemyśle 4.0? Jakie zmiany są dla nas nieuniknione?
  • Inteligentna predykcja stanu – diagnostyka techniczna przyszłości. Jak wykorzystać urządzenia mobilne do monitorowania stanu technicznego urządzeń?
  • Jak uzbroić pracowników w super moce dzięki elementom rozszerzonej rzeczywistości? Redukuj czas wdrożenia nowych pracowników przy jednoczesnej eliminacji błędów i poprawie jakości ich pracy.
  • Jak często korzystasz z chmury? W jaki sposób ta niewidoczna gołym okiem technologia z wykorzystaniem Internetu Rzeczy może wpływać na poprawę bezpieczeństwa działów technicznych?
  • Jak radzić sobie z rosnącym kosztem zarządzania częściami zamiennymi? Sposoby wykorzystania data mining do analizy dużej ilości danych produkcyjnych i optymalizowania kosztów magazynowania części.

Poznaj trenerów Szkolenia SUR:

Arkadiusz Burnos
Arkadiusz Burnos
Managing Director,
Senior Consultant
BalticBerg Consulting Sp. z o.o. Sp. k.

Lider kilkunastoosobowego zespołu konsultantów w zakresie Zarządzania Majątkiem i konsultant wiodący w wielu strategicznych projektach w zakresie Zarządzania Majątkiem.

Ekspert w zakresie utrzymania ruchu, zarządzania niezawodnością i kosztami eksploatacji majątku, prowadzenia projektów przemysłowych (autor wiodący metodyki Industrial Project Management), trener wykładowca ponad 150 szkoleń i wydarzeń branżowych związanych z Zarządzaniem Majątkiem i Zarządzaniem Technicznym. Specjalista ds. prewencyjnego UR, analiz niezawodnościowych (m.in. RCM, LDA, RAM), analiz ryzyka w zakresie majątku technicznego, analiz krytyczności majątku. Absolwent Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Programu MBA prowadzonego przez Uniwersytet Szczeciński z Manchester Metropolitan University. Posiada doświadczenie w doskonaleniu produkcji, systemów utrzymania ruchu oraz zarządzania majątkiem technicznym z wykorzystaniem licznych metodologii i strategii, jak i mierzeniu i analizie efektywności wg ISO 55000. Posiada szerokie doświadczenie w doborze oraz wdrażaniu systemów CMMS/EAM –m.in. SAP (PM), INFOR EAM, IFS, IBM MAXIMO. Wykładowca AZT (Akademii Zarządzania Technicznego), MBA oraz Executive MBA.

Wojciech Piwoński
Wojciech Piwoński
Operations Manager, Senior Consultant
BalticBerg Consulting Sp. z o.o. Sp. k.

Z wykształcenia inżynier automatyk i menedżer. Prowadzi projekty doradcze na rzecz Klientów w Polsce i za granicą w zakresie audytów obszarów zarządzania technicznego, wdrażania prewencyjnego UR (analiza krytyczności, opracowanie planów prewencyjnych), analiz RCA/RCFA (Root Cause of Failure Analysis) oraz mapowania procesów biznesowych z użyciem języka BPMN. Posiada praktyczne doświadczenie w utrzymaniu ruchu. W ramach realizowanych projektów wykazał umiejętności systemowego rozwiązywania problemów, znajomość metodologii CBM (Condition Based Maintenance) oraz praktycznego wykorzystywania narzędzi operacyjnych m.in.: FMEA, 5S, 5W, Fishbone (Ishikwa diagram), Autonomous Maintenance. Prowadzi szkolenia dedykowane i otwarte BalticBerg Institute oraz zajęcia w ramach Akademii Zarządzania Technicznego od jej pierwszej edycji.

Piotr Golonka
Piotr Golonka
Kierownik projektów, partner zarządzający
Lean Action Plan

Mgr inż. zarządzania i inżynierii produkcji, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Wrocławskiej.

Praktyk Lean Management, który zbierał swoje doświadczenie m. in. w branżach: automotive, EMS, przetwórstwa stali, poligraficznej oraz innych.

Zajmuje się podnoszeniem efektywności procesów, usprawnianiem systemów zarządzania oraz realizacją projektów wdrożeniowych.

Czas wolny spędza aktywnie z rodziną lub nabija kolejne kilometry na endomondo wraz ze swoim psem.

Sebastian Szram
Sebastian Szram
Ekspert Lean DB77

Doświadczony praktyk w optymalizacji i poprawie wydajności procesów przez wdrażanie standaryzacji i balansu pracy. Propagator kultury Lean Management.

Doświadczenie zdobywał zarówno w branży motoryzacyjnej, pracując dla Volkswagen przy rozruchu fabryki we Wrześni (gdzie koordynował pracę zespołu Low Cost Automation), jak i poza nią. Zawsze blisko związany z obszarem inżynierii procesowej w podejściu Lean.

W Groclin S.A. zarządza Działem Technicznym, Działem Rozwoju Produktu oraz prężnie i dynamicznie rozwija Dział Inżynierii Procesu.

Krzysztof Bobiński
Krzysztof Bobiński
Trener, doradca, coach
Team Partners

Przez kilkanaście lat zajmował stanowiska menadżerskie w obszarze logistyki w międzynarodowej organizacji. Zarządzał zespołami operacyjnymi i projektowymi. Obecnie wspiera zespoły jako niezależny trener i doradca w ramach TeamPartners.pl. Pracując w korporacji prowadził szkolenia, warsztaty, coachingi (Certyfikacja na Coacha ICC 2010).

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Psychologii. Specjalizacja - Psychologia pracy, ścieżka rozwoju osobistego.

Dariusz Wawrzeniecki
Dariusz Wawrzeniecki
Psycholog, doradca, trener
Team Partners

Specjalista, praktyk w obszarach: selekcja, rekrutacja, ocena i rozwój kadry menadżerskiej.

W ramach projektów rozwojowych dla kadry menedżerskiej obok pracy indywidualnej (mapowanie talentów, coaching, sesje informacji zwrotnych) prowadzi specjalistyczne warsztaty, podnoszące w trwały sposób indywidualną i grupową skuteczność działania zespołów zarządzających oraz stopień rozumienia procesów ludzkich w organizacjach. Specjalizuje się w budowie systemów kompetencyjnych wykorzystywanych przy rekrutacji, selekcji, ocenie i rozwoju pracowników w oparciu o Behavioral Event Interview (BEI) oraz Assement Center.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Psychologii. Wykładowca akademicki: SWPS (Diagnoza psychologiczna); Wyższa Szkoła Promocji (Ćwiczenia z kultury organizacyjnej i coachingu).

Aleksandra Chołody i Karolina Gruszecka
trenerki personalne oraz dietetyczki Elite Bydgoszcz

Prowadzą własne Centrum Dietetyki, Coachingu i Treningu Indywidualnego – Elite Bydgoszcz, szkolą instruktorów i trenerów do pracy w zawodzie, występują na zarówno polskich jak i zagranicznych konferencjach dietetycznych, są autorkami publikacji w wielu magazynach i regularnie goszczą w programach telewizyjnych jako ekspertki zdrowego stylu życia. Doskonale wiedzą, jak zdrowo się odżywiać i być aktywnym gdy… brakuje czasu. Nie obce są im tajniki najskuteczniejszych metod na obniżenie poziomu stresu.

Tomasz Lizurej
Tomasz Lizurej
Specjalista ds. utrzymania ruchu i TPM

Posiada ponad 15-letnie doświadczenia jako specjalista i menedżer techniczny w prowadzeniu projektów CAPEX i OPEX, optymalizowaniu procesów UR i produkcji oraz transformacji TPM i LM na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych w organizacjach: Danone, Mondelez, Kraft- Heinz.

Jest absolwentem Akademii Morskiej w Gdyni oraz WSB we Wrocławiu.

Wojciech Busiel
Wojciech Busiel
konsultant zarządzania i właściciel Grupy Doradczo-Szkoleniowej Halibut

Praktyk zarządzania, psycholog biznesu i organizacji. Od kilkunastu lat doradza w obszarze psychologii organizacji, kultury zarządzania i rozwoju kompetencji przywódczych. Z sukcesem prowadził i nadzorował kilkadziesiąt programów rozwoju i zmiany kultury zarządzania w polskich i międzynarodowych organizacjach. Z wykształcenia psycholog, trener umiejętności interpersonalnych i coach. Absolwent Psychologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Coachingu Kontrakt. Certyfikowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Mateusz Milczanowski
Mateusz Milczanowski
Business Development Manager, Elmodis

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale Metali Nieżelaznych w specjalności Zarządzanie i Inżynieria Produkcji z doświadczeniem w pracy dla branży przemysłowej oraz energetycznej. W swojej kilkuletniej karierze zawodowej zdobywał doświadczenie zarówno w małych spółkach krajowych, jak i w globalnych koncernach. Praca w różnych gałęziach przemysłu pozwoliła mu na bardzo dobre zrozumienie potrzeb klientów przemysłowych szczególnie w kwestiach procesów produkcyjnych i procesowych. Business Development Manager odpowiedzialny za rozwój sieci dystrybucyjnej oraz współpracę z kluczowymi klientami przemysłowymi firmy Elmodis.

mgr inż. Michał Tomala
mgr inż. Michał Tomala
Aftermarket Distribution Area Manager, NTN-SNR Polska Sp. z o.o.

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 2010 roku związany zawodowo z firmą NTN SNR Polska Sp. z o.o. na stanowisku: Aftermarket Distribution Area Manager. W firmie NTN-SNR Polska Sp. z o.o. - polskim przedstawicielstwie światowego lidera w produkcji łożysk, przegubów homokinetycznych, techniki liniowej oraz rolek prowadzących - odpowiedzialny za zarządzanie dystrybucją na rynku części zamiennych. Wcześniej Inżynier Utrzymania Ruchu w Philips Lightning Pland S.A oraz konstruktor w firmie General Electric.

Andrzej Skrzypkowski
Andrzej Skrzypkowski
właściciel
AS Instrument Polska

Właściciel firmy AS Instrument Polska od września 2002. Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydział Mechaniczny Technologiczny (aktualnie Inżynierii Produkcji) – dyplom magistra w uzyskał 1991 roku, specjalizacja spawalnictwo. W latach 1998-2002 inżynier sprzedaży w firmie SPM Instrument Sp. z o.o., w polskim oddziale SPM Instrument AB. W roku 2000 wprowadził na polski rynek systemy laserowe Easy-Laser do osiowania i określania geometrii maszyn, Damalini AB - aktualnie Easy-Laser AB.

Obecnie wyłączny przedstawiciel w Polsce firmy szwedzkiej SPM Instrument AB (przyrządy i systemy do diagnostyki maszyn) oraz ponadto autoryzowany Easy-Laser AB (systemy laserowe) Rayhome Ltd. Wlk. Brytania (laserowo cięte podkładki ustawcze), Hilger u. Kern GmbH Niemcy (ultradźwiękowe detektory przecieków i mierniki naciągu pasa), Schaller GmbH Humimeter Austria (przyrządy i systemy do pomiaru wilgotności powietrza i materiałów sypkich oraz do papieru i kartonu).

Fotogaleria:

Organizator:
Partner złoty:
Partnerzy srebrni:
Partnerzy brązowi:
Główny partner merytoryczny:
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy:
Patroni medialni: